אתמול בערב אחרי שעוד בעבודה אכלתי בטא פיצה של יום שני (פיצה מוצלחת כשהיא חמה וטרייה) חזרתי הביתה ובא לי מרק. היה קופון ל”הכיכר” ביהודה הלוי פינת נחלת ביניימין למרק בתוך כיכר לחם ב-14 ש”ח במקום 28. הלכנו. מה יכול להיות רע – מרק בתוך לחם..
אז היה רע.
נכנסו למקום ולמרות שהיו אנשים מצאנו מקום ישיבה נחמד ביחד. למרות שהמסעדה מעוצבת לרוחי – מקום חמוד וקטן, עדיין משהו באווירה היה לחוץ ולא נעים. המגיש במקום בירך אותנו בשלום ואמר שמדובר ב-self service וצריך ללכת לדלפק להזמין ולקחת. אוקיי.
הוא שאל: “מה תרצו”? אני עניתי: “מה יש?” הקופון הבטיח ארבעה סוגי מרק יומיים אבל אתמול היו רק שלושה. המסעדה כשרה בשרית (משום מה הנחתי שהיא תהיה כשרה חלבית) והיה מרק גריסים, מרק בצל ומרק חרירה. שאלתי אם המרק בצל על בסיס ציר? אחרי שהמגיש הבין מה התכונתי הוא השיב שכן, על בסיס ציר עוף. שמחתי ולקחנו מרק בצל אחד ומרק חרירה. הגיע עם תוספת קרוטונים ואטריות דקות. היה גם בר סלטים וחמוצים סגנון פלאפליות ליד הדלפק. שאלתי אם אפשר צלוחית והמגיש אמר: “אפשר, בתוספת תשלום.” ויתרתי.
לשני המרקים היה חסר משהו…. המממ… היה חסר מרק! זה היה כמו רוטב יצוק בלחם והבצל היה כמו ערמה של בצל תפל שממלא בקושי רבע מהכיכר לחם שגם היא לא היתה משהו בכלל. החרירה היה מתובל יותר וטעים אבל בעיקר הרגיש כמו חומוס ושעועית ברוטב אדום. הוספתי מלח, קרוטונים ואטריות אבל זה לא עזר. השארנו את המרק חצי אכול והתכוונו לצאת כאשר המגיש שאל: “היה לכם טעים?” התלבטתי מה לומר ובסוף אמרתי: “האמת.. ככה ככה”. הוא לא רצה לדעת למה ופשוט התעלם מהתשובה. תודה ששאלת.

תאריך הביקור: 25 לנובמבר 2013


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *